Co pojawi się na Tablicy Społecznościowej?


Od kwietnia 2023 w Activy na ekranie głównym zobaczysz dwie tablice: Wyzwanie i Moje.

 • Na tablicy Wyzwanie wyświetlany jest newsfeed wyzwania, które aktualnie masz wybrane (jeżeli jesteś w jednym wyzwaniu, to zawsze będzie wyświetlało się to jedno, jeżeli jesteś w więcej niż jednym, możesz przełączyć wyświetlanie: Ustawienia (koło zębate) > Moje konkursy > Wybierz konkurs > Zmień).

 • Na tablicy Moje wyświetlane są wszystkie Twoje aktywności oraz ważne komunikaty z wyzwania, które aktualnie wyświetlasz.


Tablica wyzwanie:

 • Zabawa nabiera większego znaczenia, jeżeli możesz wejść w interakcję z pozostałymi graczami. Skomentuj weekendową aktywność, zainspiruj innych ciekawą trasą rowerową. Dobrze wiemy, jak lubicie śledzić postępy innych, dlatego teraz w łatwy sposób wyświetlisz aktywności wszystkich uczestników wyzwania.

 • Każdą aktywność możesz polajkować oraz skomentować.

 • Komentarze oraz zdjęcia będą moderowane, dlatego organizator wyzwania zastrzega sobie prawo do usunięcia wulgarnego lub obrażającego tekstu/ obrazka, a nawet usunięcia autora danego z wyzwania. Szczegóły w Regulaminie Twojego wyzwania.

 • Na tablicy pojawią się również komunikaty od koordynatora/organizatora Twojego wyzwania. Najważniejsze informacje zawsze znajdziesz na górze tablicy.


Prywatność


W większości wyzwań na tablicy pojawią się wszystkie Twoje aktywności z podstawowymi danymi (dystans, czas - długość trwania, a nie konkretna godzina, punkty) wraz z mapką (jeżeli była to trasa z wykorzystaniem GPS) oraz zdjęciem (jeżeli zostało dodane do aktywności) - ustawienia domyślne.


Jeżeli organizator wyzwania tego nie zablokuje, możesz w każdym momencie wyłączyć/ włączyć udostępnianie zdjęć i/lub mapek. Jak to zrobić?


Mamy 3 kategorie ustawień:

 • Widoczne - wszyscy użytkownicy wyzwania mogą widzieć Twoje mapki/ zdjęcia niezależnie od domyślnych ustawień wyzwania

 • Ukryte - inni uczestnicy wyzwania nie widzą Twoich maper/zdjęć

 • Domyślne - ustawienie wyświetlania jest takie jak dla wyzwania, w którym bierzesz udział


Włączenie/ Wyłączenie udostępnianie zdjęć i mapek aktywności


 • Wejdź w Ustawienia (koło zębate) > Prywatność > Mapa >  Wybierz jedną z opcji: widoczna/ukryta/domyślna > kliknij niebieski przycisk Zapisz

 • Wejdź w Ustawienia (koło zębate) > Prywatność > Zdjęcia >  Wybierz jedną z opcji: widoczna/ukryta/domyślna > kliknij niebieski przycisk Zapisz


Zmiana ustawień wpływa na wszystkie Twoje dotychczasowe i przyszłe aktywności. Zmian możesz dokonać w każdym momencie (chyba że organizator wyłączy tę możliwość).


Domyślne ustawienia wyzwania


Ustawienia widoczności w Wyzwaniach, do których należysz sprawdzisz również na ekranie Prywatności. Przy nazwie wyzwania widnieją ikonki mapki i zdjęć z dopiskiem: ukryte lub widoczne. 


Jeżeli przy wyzwaniu widnieje napis: to wyzwanie wymusza takie ustawienia widoczności, niezależnie od Twojej konfiguracji. Oznacza to, że Twoje ustawienia nie wpłyną na wyświetlanie mapek i zdjęć. I organizator wymusza na wszystkich uczestnikach takie ustawienia.


Po wyłączeniu udostępniania mapek i zdjęć na tablicy społecznościowej będą widoczne jedynie podstawowe parametry Twoich aktywności czas, dystans, liczba zdobytych punktów.