Wyzwania Activy to dla wielu pierwszy krok w rozpoczęciu zdrowego, aktywnego stylu życia. Często jest po prostu regularna dawka ruchu mierzona w wykonanych dziennie krokach. Rekomendacje organizacji zajmujących się promocją zdrowia wspominają często o 7500 krokach dziennie.


Wyzwania Activy od 2023 roku uwzględniają wykonywanie kroków. To znacznie lepszy sposób na zapisywanie spacerów w zabawie z użyciem GPS. Nie wymaga wyciągania telefonu z kieszeni i nie zużywa tak bardzo baterii. Zlicza także spacery w budynkach, np. na zakupach w dużej galerii handlowej. 


Sprawdź zasady swojego wyzwania, nie w każdym wyzwaniu liczenie kroków jest punktowane.

 1. Synchronizacja


Aplikacja Activy nie zlicza kroków, jedynie pobiera je z zewnętrznych źródeł.

Aby kroki pojawiły się w aplikacji Activy musisz zsynchronizować jedną z poniższych aplikacji:

 • Google Fit - najlepsze rozwiązanie dla telefonów z Androidem

 • Apple Health - najlepsze rozwiązanie dla iPhonów


Lub jeżeli masz zegarek sportowy:

 • Polar Flow

 • Garmin Connect


Co to jest Google Fit i Apple Health?

Google Fit i Apple Health to aplikacje służące do monitorowania i zarządzania zdrowiem i aktywnością fizyczną na urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS. Są to platformy, które umożliwiają integrację i analizę danych z różnych źródeł, takich jak tracker kroków, tętna czy kalorii, aby pomóc użytkownikom w śledzeniu ich postępów w dziedzinie aktywności fizycznej i osiągnięciu swoich celów zdrowotnych.


Większość smartfonów posiada Google Fit już zainstalowane na urządzeniu. W przypadku, gdy Twoje urządzenie nie posiada tej aplikacji, wystarczy udać się do sklepu Google Play, gdzie możesz bezpłatnie pobrać aplikację. Po zainstalowaniu, wystarczy połączyć ją ze swoim kontem Google i cieszyć się pełnym zakresem funkcjonalności.

Jak zsynchronizować Google Fit, Apple Health, Garmin Connect lub Polar Flow z Activy?

 1. Otwórz aplikację Activy i przejdź do Ustawień -> Integracje z aplikacjami -> przesyłanie kroków

 2. Wybierz odpowiednią aplikację (Apple Health, Google Fit, Polar, Garmin)

 3. Włącz opcję synchronizacji i zaakceptuj wymagane uprawnienia.

 4. Po połączeniu wybranej aplikacji z Activy kroki będą automatycznie zapisywane w Activy.


Uwaga! Koniecznie upewnij się, że w aplikacji Google Fit masz włączone monitorowanie aktywności. Jest to niezbędne do liczenia kroków.

 1. Wejdź w ikonkę ustawień w prawym górnym rogu

 2. Następnie zaznacz opcję Monitoruj aktywność

 3. Od teraz Google Fit będzie liczyć twoje kroki


Pamiętaj, do synchronizacji kroków możesz wybrać tylko jedną aplikację.


Czy Activy będzie pobierać dane z Google Fit, Apple Health, Garmin Connect, Polar Flow w czasie rzeczywistym?


Kroki przesyłają się do Activy za każdym razem, gdy otwierasz aplikację. Aplikacja otrzymuje dane z 3 ostatnich dni. W celu upewnienia się, że kroki zostały zsynchronizowane, kliknij ikonę odświeżenia na ekranie głównym. Pamiętaj, aby na bieżąco synchronizować kroki z zegarków poprzez połączenie Bluetooth z telefonem. 


Podczas włączenia aplikacji Activy synchronizują się kroki tylko z 3 dni - z dnia obecnego i dwóch dni poprzedzających. Dlatego warto zaglądać do wyzwania w aplikacji. Jeżeli Activy nie zostało przez Ciebie włączone od 4 dni, to kroki za czwarty dzień nie zostaną przesłane. Pozwala to na bieżące śledzenie rankingów i uniknięcie sytuacji, w której użytkowników nagle integruje kroki za 30 dni wstecz.


Czy mogę zsynchronizować kroki z opasek sportowych albo innych zegarków sportowych?


Tak, możesz  korzystać z większości dostępnych opasek sportowych, zegarków sportowych czy smartwatchy. Te urządzenia (np. opaskę Xiaomi) połącz z Google FIT lub Apple Health. Z kolei posiadacze zegarków Garmin lub Polar, mogą połączyć je bezpośrednio z Activy.2. Punktacja


W jaki sposób otrzymam punkty za kroki?


Zależy to od zasad Twojego wyzwania, które możesz sprawdzić w aplikacji. Natomiast w większości wyzwań zasady są podobne. 

 • Za każde 1000 kroków otrzymasz 6 punktów

 • Bonus za cel 7 500 kroków - 10 punktów, jeżeli osiągniesz ten pułap (możliwe, że w Twoim wyzwaniu jest inny), raz dziennie otrzymasz 10 punktów

 • Limit: 100 punktów - w niektórych wyzwaniach jest włączony limit dzienny, każde kolejne punkty za kroki powyżej limitu nie będą naliczane.


Czy kroki będą dublowały się z aktywnościami na nogach?


Wiadomo, że biegając lub spacerując - robimy kroki. Niezależnie od tego, czy zapisujemy trasę z GPSem czy nie. Aby w rankingu łączonym nie dublować punktów za kroki i aktywność na nogach, aplikacja na bieżąco będzie wybierała punkty z kategorii, w której wynik jest dla Ciebie korzystniejszy. 


Przykład 1: W kategorii na nogach mam łącznie 70 punktów, w kategorii kroki mam 60 punktów, w rankingu łączonym zostaną dodane punkty z kategorii na nogach - 70 punktów.


Przykład 2: W kategorii na nogach mam łącznie 40 punktów, w kategorii kroki mam 50 punktów, w rankingu łączonym zostaną dodane punkty z kategorii kroki - 50 punktów.


Więc jeżeli zapisujesz swój bieg, a jednocześnie z innej aplikacji liczą się twoje kroki, w obu rankingach zobaczysz zdobyte punkty. Natomiast w rankingu łączonym zostaną dodane, z tej kategorii, w której masz ich więcej.