Czasami korzystanie z telefonów marki Asus może sprawiać kłopoty. Zdarzyło Ci się, że dłuższa trasa nie została zapisana, bo aplikacja Activy wyłączyła się w trakcie jazdy?

Problem nie leży po stronie naszej aplikacji, a systemu w telefonach Asus, który po kilkunastu minutach od startu trasy może wyłączyć aplikację niwelując nasze wysiłki. Nawet jeśli zdarza się to raz na jakiś czas, to w wyniku tego mechanizmu możesz utracić cenne kilometry.  

W zdecydowanej większości przypadków wystarczy jednak tylko zmiana ustawień w telefonie, by móc bez przeszkód zapisywać nawet najdłuższe dystanse na telefonie Asus. 

Nasza aplikacja sama wykrywa potencjalne problemy z telefonem i kieruje Cię do odpowiedniego menu w ustawieniach. Zanim przeczytasz dalszą część artykułu upewnij się, że po wejściu w Ustawienia aplikacji Activy (“koło zębate” w prawym górnym rogu ekranu głównego), a następnie Problemy z GPS, zarówno przy rubrykach “Dostęp do lokalizacji GPS” i “Dostosowanie ustawień baterii” widzisz zielone oznaczenie, symbolizujące prawidłową konfigurację. W innym przypadku postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Ekran “Problemy z GPS” powinien wyglądać na Twoim telefonie tak jak na poniższym zrzucie ekranu. 

Ale to nie wszystko! Niektóre urządzenia marki Asus mogą okazać się bardziej problematyczne i wymagać dodatkowej konfiguracji. Szczegółowe instrukcje możesz znaleźć w dedykowanym serwisie: https://dontkillmyapp.com/asus