Czasami korzystanie z telefonów marki Samsung może sprawiać kłopoty. Zdarzyło Ci się, że dłuższa trasa nie została zapisana, bo aplikacja Activy wyłączyła się w trakcie jazdy?

Problem nie leży po stronie naszej aplikacji, a systemu w telefonach Samsung, który po kilkunastu minutach od startu trasy może wyłączyć aplikację niwelując nasze wysiłki. Nawet jeśli zdarza się to raz na jakiś czas, to w wyniku tego mechanizmu możesz utracić cenne kilometry.  

W zdecydowanej większości przypadków wystarczy jednak tylko zmiana ustawień w telefonie, by móc bez przeszkód zapisywać nawet najdłuższe dystanse na telefonie Samsung. 

Nasza aplikacja sama wykrywa potencjalne problemy z telefonem i kieruje Cię do odpowiedniego menu w ustawieniach. Zanim przeczytasz dalszą część artykułu upewnij się, że po wejściu w Ustawienia aplikacji Activy (“koło zębate” w prawym górnym rogu ekranu głównego), a następnie Problemy z GPS, zarówno przy rubrykach “Dostęp do lokalizacji GPS” i “Dostosowanie ustawień baterii” widzisz zielone oznaczenie, symbolizujące prawidłową konfigurację. W innym przypadku postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Ekran “Problemy z GPS” powinien wyglądać na Twoim telefonie tak jak na poniższym zrzucie ekranu.

Instrukcja zawarta na tym ekranie pozwoli rozwiąząć zdecydowaną większość problemów z zapisem. Na telefonach Samsung występują jednak szczególne ustawienia oszczędzania baterii, które opiszemy w kolejnej części artykułu. 

Rozwiązania dla danego modelu telefonu mogą się nieco różnić, dlatego przygotowaliśmy je dla konkretnych wersji systemu. To, jaką wersję systemu masz na swoim telefonie możesz sprawdzić wchodząc w Ustawienia -> Informacje o telefonie.

 

Rozwiązania dla Android 7, 8:

 

1.Wejdź w Ustawienia telefonu -> Konserwacja urządzenia -> Bateria i upewnij się, że tryb oszczędzania energii na Twoim telefonie jest wyłączony.  Następnie kliknij w trzy kropki w prawym górnym rogu -> Ustawienia zaawansowane -> Monitor energii aplikacji  i upewnij się, że funkcja ta jest wyłączona. 

 

2. W ustawieniach Baterii wejdź w Aplikacje niemonitorowane -> Dodaj aplikacje i na rozwiniętej wtedy liście zaznacz Activy

 

Rozwiązania dla Android 10:

1.Wejdź w Ustawienia telefonu -> Pielęgnacja urządzenia -> Bateria -> Tryb zasilania i włącz tryb Wysoka wydajność potwierdzając swój wybór przyciskiem “Zastosuj”. Upewnij się też, że tryb Adaptacyjne oszczedzan. energii jest wyłączony. Na niektórych urządzeniach tryb Wysoka wydajność nie jest dostępny - w takiej sytuacji wybierz tryb Optymalizacja. 


2.Wejdź w Ustawienia telefonu -> Pielęgnacja urządzenia -> Bateria -> Zarządzanie zasilaniem aplikacji i upewnij się, że Bateria adaptacyjna i Wpr. nieuż. apl. w tr. uśpienia są wyłączone


3. Wejdź w Ustawienia telefonu -> Pielęgnacja urządzenia i kliknij w trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz pozycję Zaawansowane i upewnij się, że Automatyczna optymalizacja jest wyłączona. 

 


Rozwiązania dla Android 11, 12

1. Wejdź w Ustawienia telefonu -> Pielęgn. baterii i urządzenia (lub Pielęgnacja urządzenia) -> Bateria i upewnij się, że Tryb oszczędzania energii (Oszczędzanie energii) jest wyłączony. Następnie wejdź w menu Limity użycia w tle i wyłącz ustawienie Wpr. nieuż. apl. w tr. uśpienia. Następnie wejdź w Nigdy nie usypiaj aplikacji i przy pomocy ikony “+” w prawym górnym rogu otwórz listę aplikacji, na której zaznacz Activy i potwierdź swój wybór przyciskiem Dodaj.


2. Wejdź w Ustawienia telefonu -> Pielęgn. baterii i urządzenia (lub Pielęgnacja urządzenia) -> Bateria ->Więcej ustawień baterii i wyłącz ustawienie Bateria adaptacyjna.


4. Wejdź w Ustawienia telefonu -> Pielęgnacja baterii i urządzenia (lub Pielęgnacja urządzenia), kliknij w 3 kropki w prawym górnym rogu i wybierz pozycję Automatyzacja. Upewnij się, że wszystkie ustawienia na tym ekranie są wyłączone. 

 

 

 

Staramy się być maksymalnie precyzyjni, ale wygląd poszczególnych ekranów i nazwy pozycji w Ustawieniach różnią się czasami między telefonami. Różnice te powinny być jednak na tyle mało znaczące, że bez problemu znajdziesz interesujące Cię ustawienia w swoim telefonie.

Zaproponowane rozwiązania okazują się wystarczające dla zdecydowanej większości urządzeń, jednak developerzy Huawei wciąż nas zaskakują. Nawet tak znane aplikacje sportowe jak Strava, z dziesiątkami milionów użytkowników, również nie zawsze mogą obronić sportowców przed automatycznym zatrzymywaniem aplikacji przez urządzenia Huawei. 

Najbardziej aktualne rozwiązania możesz zawsze sprawdzić na anglojęzycznej stronie poświęconej temu problemowi pod adresem:https://dontkillmyapp.com/samsung