Czasami po zakończeniu aktywności możesz zauważyć, że nie otrzymałeś za nią punktów w wyzwaniu, w którym bierzesz udział. Może to wynikać z kilku powodów i bardzo rzadko przyczyną jest błąd aplikacji. 


1. Aktywność jest synchronizowana - jeżeli w momencie kończenia trasy masz słabe połączenie z Internetem lub nasze serwery są obciążone, to przesłanie aktywności do systemu może zająć nawet około godziny. Nie musisz nic robić, gdy tylko będzie to możliwe, trasa trafi do naszego systemu i otrzyma punkty.2. W konkursie punkty nie są przyznawane - w naszej aplikacji organizowane są wyzwania, w których rankingi układane są tylko na podstawie liczby pokonanych kilometrów. Nie ma wtedy potrzeby, by dodatkowo przyznawać punkty. By upewnić się, czy w Twoim konkursie obowiązuje punktacja, wystarczy sprawdzić zasady wyzwania (widok wyzwania-> “trzy poziome linie” w lewym górnym rogu ->”zasady”). 


3. Aktywność była za krótka - jeżeli Twój przejazd na rowerze lub bieg/spacer nie przekroczył 1,5km albo Twoje ćwiczenia były krótsze niż 10 minut to punkty nie będą przyznane. Ograniczenia te są wspólne dla wszystkich wyzwań. 4. Aktywność jest duplikatem - jeżeli jednocześnie zapisywałeś trasę w Activy i w urządzeniu połączonym (na Stravie czy zegarku) to trafia ona do naszego systemu dwa razy. Tylko jedna z tras wykonanych w danym momencie otrzymuje punkty, druga jest oznaczana jako duplikat i wyzerowana. Pamiętaj, że jeżeli synchronizacja z urządzeniem zewnętrznym jest aktywna, to nie musisz zapisywać już tras w Activy. Dodatkowo w przypadku kategorii “ćwiczenia”:


5. Aktywność typu “ćwiczenia” została wykonana mniej niż 30 minut po zakończeniu poprzedniej - jeśli chcesz zdobyć punkty za “ćwiczenia” konieczne jest odczekanie 30 minut od poprzedniego treningu w aplikacji (w kategorii ćwiczenia). Jeśli przerwa nie zostanie zachowana, aktywność otrzyma 0pkt. 


6. Za dużo “ćwiczeń” w ciągu dnia - punkty można otrzymywać tylko za określoną liczbę ćwiczeń w ciągu dnia. Jeżeli zgodnie z zasadami Twojego konkursu premiowane są tylko dwie pierwsze takie aktywności w ciągu dnia, to za trzecią nie dostaniesz punktów. Stanie się tak, nawet jeśli jedna z tych dwóch pierwszych aktywności z innych powodów otrzymała 0pkt. 


To najczęstsze powody, przez które Twoja trasa mogła nie zapunktować, nie jest to jednak lista zamknięta. Jeśli Twoja trasa nie otrzymała punktów i żaden z powyższych scenariuszy Cię nie dotyczy, skontaktuj się z nami. Razem na pewno znajdziemy przyczynę problemu i - jeśli to możliwe - odzyskamy stracone punkty.