Nasza aplikacja służy przede wszystkim do zapisywania aktywności wykonywanych na świeżym powietrzu. Po pierwsze, zachęcamy w ten sposób użytkowników do wychodzenia z domowego zacisza. Po drugie natomiast, pozwala nam to kontrolować poprawność tras przy użyciu zapisu GPS. 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników wprowadziliśmy możliwość zapisu dystansów pokonanych na urządzeniach stacjonarnych naśladujących tradycyjne rowery. By to zrobić, trzeba jednak spełniać dwa warunki, które pozwalają nam upewnić się, że dystanse te są faktycznie pokonywane. 

  1. Musisz mieć urządzenie Garmin lub Polar sparowany z naszą aplikacją. 

  2. Twój trenażer/rower stacjonarny musi być “inteligentny”, a więc dysponować oprogramowaniem, które liczy dystans i przekazuje go do urządzenia. 

Jeżeli te warunki są spełnione dystanse pokonane na urządzeniu stacjonarnym będą automatycznie trafiać na Twoje konto Activy i liczyć się w wyzwaniach. 

Wiemy, że nie każdy z naszych użytkowników może spełnić te warunki i pracujemy nad usprawnieniem tej funkcjonalności. Tymczasem jednak zachęcamy każdego do uprawiania sportu na świeżym powietrzu - nawet krótsze trasy wykonywane na łonie natury mogą nieść ze sobą więcej korzyści niż rajd rowerowy pokonany w czterech ścianach.