Gra Activy zachęca do jazdy na rowerze i do biegania. Jedną z jej unikatowych opcji jest także możliwość ustawienia własnego miejsca pracy i zdobywania za to dodatkowych punktów. 

UWAGA: Możliwość ta dotyczy jedynie konkursu Open Challenge. W wyzwaniach firmowych miejsce pracy jest wspólne dla wszystkich uczestników konkursu i wyznaczone przez koordynatora w firmie. 

W tym celu musimy wejść w zakładkę konkursu otwartego: Open Challenge i wybrać hamburgera w lewym górnym rogu. Następnie, na dole listy wybieramy “Ustaw swoje miejsce pracy” i przechodzimy do następnego ekranu. Tam możemy ustawić lokalizację swojego miejsca pracy, do którego dojeżdżamy każdego dnia. Są na to trzy sposoby: 

  1. przesuwanie mapy do momentu, w którym pinezka będzie umiejscowiona na miejscu pracy

  2. wpisanie adresu ulicy, na której znajduje się biuro

  3. wpisanie nazwy firmy, w której pracujemy

Następnie zatwierdzamy miejsce i wsiadamy na rower/biegniemy.


Miejsce pracy można zmienić tylko raz w trakcie trwającej edycji. Nawet jeżeli osoba pracuje zdalnie z kilku miejsc w ciągu tygodnia, nie jest możliwe ustawianie kilku miejsc pracy lub zmiana Headquarter (z ang: główne biuro). To ograniczenie zapobiega wielokrotnemu zmienianiu Headquarter i zdobywaniu zbyt dużej ilości punktów.


Jeżeli natomiast bierzemy udział w konkursie innym niż Open Challenge, to Headquarter jest ustalone z góry dla wszystkich i nie może być zmienione przez pojedynczego użytkownika. Nie przeszkadza to jednak, żeby mieć kilka ustawionych Headquarter, każde w innym konkursie. Bonusowe punkty będą przyznawane w każdym z nich bez względu na okoliczności.


Żeby przejazd do/z pracy był wykryty musi być spełnione kilka wymagań, o których możesz przeczytać tutaj ---> 

https://activyapp.freshdesk.com/pl/support/solutions/articles/42000058578-jak-działają-bonusy-za-dojazd-do-z-pracy