W wyzwaniach promujących ekologiczny transport, na przykład dojazd rowerem do pracy, uczestnicy często są wynagradzani dodatkowymi punktami za aktywne dotarcie do firmy. Bonus ustalony w zasadach doda się do punktów, jeśli trasa zostanie rozpoczęta lub zakończona w miejscu pracy.

Żeby dostać punkty za drogę do lub z pracy, trzeba spełnić kilka prostych warunków: 


  1. W konkursie punkty za drogę do/z pracy są opcjonalne. Taka funkcjonalność musi być uruchomiona przez koordynatora wyzwania. To, czy w Twoim konkursie bonus obowiązuje, możesz sprawdzić w zasadach. 

  2. Aktywność musi zacząć się lub skończyć w pobliżu miejsca pracy.

  3. Gdy rozpoczynasz drogę z pracy, upewnij się, że telefon złapał dobry zasięg GPS (ikonka kuli ziemskiej z ptaszkiem “tick”). W przypadku słabszych modeli telefonów, urządzenie może nie zdążyć złapać sygnału GPS, jeżeli za szybko schowamy je do kieszeni/plecaka.

  4. Premiowany teren  to miejsce oznaczone przez organizatora na mapie z promieniem 200 metrów dookoła wyznaczonych współrzędnych.

  5. Aktywność będzie uznana jako rozpoczęta lub zakończona w miejscu pracy, gdy w tym obszarze zostaną zarejestrowane 3 pierwsze lub 3 ostatnie próbki sygnału GPS.

  6. Bonus można otrzymać maksymalnie 2 razy w ciągu dnia i 10 razy w tygodniu.

  7. Aktywność do/z pracy może być wykonywana w dowolny dzień tygodnia.

  8. Przejazd obok lub w pobliżu pracy nie jest liczony jako bonusowy.Może się zdarzyć, że za drogę do pracy nie dostaniesz punktów. Oznacza to, że Twoja lokalizacja nie jest premiowana w wyzwaniu.


Odradzamy zapisywania aktywności w budynkach lub na terenie firmy. Takie trasy mogą zostać usunięte z wyzwania, ponieważ błędy GPS spowodowane zabudowaniami wpływają na obniżoną jakość dokładności zapisu. Weryfikacja wyniku jest więc niemożliwa.