Aplikacja Activy to nie tylko zapis pokonywanych kilometrów, ale przede wszystkim motywacja do regularnego ruchu. Niezależnie od tego, czy jesteś sportowcem, czy wychodzisz z psem na dłuższe spacery,  masz szansę na wysokie miejsce w rankingu wyzwania. Jak to możliwe? W Activy otrzymasz punkty, ale nie tylko za pokonywane odległości.


Zasady każdego wyzwania mogą być różne, dostosowane do potrzeb i pomysłu organizatora. Sprawdź punktację w akcji, w której bierzesz udział w zakładce “Zasady” na stronie internetowej wyzwania lub w aplikacji w menu wyzwania. 
Najczęściej punkty można otrzymać za:

  • każdy kilometr aktywności (dłuższej niż 1,5 km)

  • regularność (bonusy za X aktywnych dni z rzędu)

  • aktywną drogę do/z pracy

  • wykonanie aktywności kilka razy w ciągu dnia

  • odwiedzanie wybranych miejsc na mapie (bonus place)

  • ćwiczenia dłuższe niż 10 minut.


Dodatkowe informacje o aktywnościach w wyzwaniu:

  1. Trasy zaliczane do rankingów są jedynie podczas aktywnej edycji wyzwania. Przed startem (np. w rozgrzewce) trasy zapisujesz na Twoim profilu, ale nie wliczają się w wyniki w wyzwaniu. Zachęcamy do przetestowania zapisu trasy przed startem.

  2. Bonus za wykonanie aktywności (najczęściej przyznawany 2 razy dziennie dla każdej kategorii), musi minąć między nimi minimum 30 minut w ramach jednej kategorii, np. spacer po biegu. Punkty za kilometry naliczają się zawsze.

  3. Punkty za regularność (passę) przyznawane są w obrębie trwającej edycji. Po zakończeniu edycji budujesz swoją passę od nowa.

  4. Aby aktywność została zaliczona w danej edycji, musi zostać zakończona w czasie trwania edycji, czyli przed godziną 23:59. Trasy z synchronizacji (Strava, Garmin, Polar) również muszą zostać przesłane w wyżej określonym czasie.  Zalecamy, by nie czekać do ostatniej chwili, ponieważ synchronizacja może potrwać dłużej, a wtedy trasa nie zostanie zaliczona do edycji lub nawet wyzwania.