Blokujesz ekran i tracisz trasę? Sprawdź ustawienia działania w tle


Pamiętaj, aby umożliwić aplikacji działanie w tle. W innym przypadku, gdy zablokujesz ekran, żeby schować telefon, aplikacja może przestać otrzymywać lokalizację GPS od telefonu. Jak dostosować te ustawienia?

Uprawnienia do działania w tle znajdziesz zazwyczaj w ustawieniach telefonu w dziale lokalizacja lub w pozwoleniach dla danej aplikacji. Możesz to również sprawdzić szybko w ustawieniach aplikacji Activy wybierają ikonkę “koła zębatego”, a następnie “Problemy z GPS”. System powinien wykryć obszar wymagający dostosowania, zakomunikować to i po kliknięciu, przekierować Cię do odpowiednich ustawień.

 Pamiętaj, aby umożliwić aplikacji działanie w tle. W innym przypadku, kiedy schowasz telefon by rozpocząć aktywność, aplikacja może przestać działać lub otrzymywać lokalizacje GPS od telefonu.

Uprawnienia do działania w tle znajdziesz zwykle w ustawieniach telefonu w dziale lokalizacja lub w pozwoleniach dla danej aplikacji.

W telefonach marki Huawei możesz sprawdzić to na kilka sposobów:

1) ustawienia > aplikacje > znajdź Activy na liście > Bateria > wyłącz "zamknij po zablokowaniu ekranu"

2) ustawienia > bateria > wybierz ustawienia w prawym górnym rogu > wyłącz "zamykaj energochłonne aplikacje"

3) ustawienia > bateria > zamknij aplikacje po zablokowaniu ekranu > wyłącz dla Activy

Dla Samsungów warto spróbować:

1) ustawienia > aplikacje > wybierz w prawym górnym menu "dostęp specjalny" > Optymaliz. użycie baterii > wszystkie aplikacje > wyłącz dla Activy

2) ustawienia > konserwacja urządzenia > bateria > na samym dole > aplikacje niemonitorowane > dołącz "Activy"

3) ustawienia > konserwacja urządzenia > bateria > na samym dole > aplikacje zawsze w trybie uśpienia > usuń "Activy" jeżeli jest dodane