Jest to jeden z najczęstszych powodów ucinania trasy, wyłączania się aplikacji w trakcie aktywności czy nienagrywania trasy w żadnym stopniu.

Zanim przeczytasz dalszą część artykułu, upewnij się, że po wejściu w Ustawienia aplikacji Activy (“koło zębate” w prawym górnym rogu ekranu głównego), a następnie Problemy z GPS, zarówno przy polach “Dostęp do lokalizacji GPS” jak i “Dostosowanie ustawień baterii” widzisz zielone oznaczenie, symbolizujące prawidłową konfigurację. W innym przypadku postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Ekran “Problemy z GPS” powinien wyglądać na Twoim telefonie tak jak na poniższym zrzucie ekranu. Pomarańczowy wykrzyknik przy nazwie modelu urządzenia nie świadczy o złych ustawieniach telefonu. Prowadzi on do dokładnej instrukcji ustawień telefonu, który posiadasz.


Żeby zapobiec takim problemom, należy wyłączyć w telefonie ustawienia oszczędzania baterii/energii, systemy zarządzania baterią, optymalizację baterii oraz każdą zewnętrzną aplikację służącą do optymalizowania zużycia energii.

Każdy telefon ma różne opcje i ustawienia fabryczne, dlatego sposób rozwiązania problemu może się różnić w zależności od marki. Kiedy te ustawienia (optymalizacja) są aktywne, mogą one powodować wyłączanie aplikacji lub nieśledzenie dystansu. Dlatego chcielibyśmy zachęcić Was do wyłączenia ustawień optymalizacji dla Activy. 

Samsung (Android 6 lub wyżej)

Ustawienia > Aplikacje > Wybierz trzy kropki (ikona w prawym górnym rogu) > Dostęp Specjalny > Optymaliz. użycie baterii > Znajdź na liście Activy i upewnij się, że nie jest zaznaczone

 Huawei (Android 6 lub wyżej)

  1. Zmień ustawienia baterii na normalne (wyłącz tryby oszczędzania) i nadaj Activy pozwolenia bądź wyłącz automatyczne ustawienia dla aplikacji

  2. Ustawienia > Aplikacje > Zaawansowane > Ignoruj optymalizacje > Znajdź na liście Activy i wybierz opcję “pozwalaj”

 

HTC (Android 6 lub wyżej) 

Ustawienia > Bateria > Tryb oszczędzania > Optymalizacja baterii -> Wybierz Activy > Nie optymalizuj > Zapisz

 Xiaomi MIUI (Android 6 lub wyżej)

  1. Ustawienia > Ustawienia dodatkowe > Bateria i Wydajność > Zarządzaj zużyciem baterii aplikacji > Wybierz “aplikacje”, a następnie “Activy”

  2. Ustawienia > Ustawienia dodatkowe > Prywatność > Lokalizacja i sprawdź, czy umożliwiasz aplikacjom dostęp do lokalizacji i używasz “Dużej dokładności” lokalizacji 

 Sony (Android 6 lub wyżej)

Ustawienia > Bateria > Wybierz “(...)” menu w prawym górnym rogu i kliknij “Optymalizacja Baterii” > Wybierz “aplikacje” > Wybierz “Activy”


 LG (Android 6 lub wyżej)

Ustawienia > Bateria i oszczędzanie energii > Wybierz “zużywanie baterii” > Wyłącz optymalizację > Włącz ignorowanie optymalizacji baterii dla Activy Urządzenia One Plus

Ustawienia > Bateria > Optymalizacja Baterii > Wejdź w “lista wszystkich aplikacji” > Wybierz Activy i opcje “nie optymalizuj”.O One Plus przeczytasz TUTAJ


 Motorola (Android 6 lub wyżej)

Ustawienia > Bateria > kliknij menu w prawym górnym rogu > Optymalizacja Baterii > wybierz “nieoptymalizowanie” i “wszystkie aplikacje” > Znajdź na liście Activy i wybierz “nie optymalizuj” 

 Inne urządzenia


Na rynku jest wiele mniejszych marek smartfonów, które również używają Androida, dlatego ustawienia mogą się różnić w zależności od modelu telefonu. Jeśli Twojego urządzenia nie ma na naszej liście, spróbuj znaleźć podobne ustawienia jak te wymienione wyżej i zastosuj je do naprawienia problemów z błędnym śledzeniem trasy lub wyłączaniem aplikacji Activy.